Test utakmica: SLOGA – FAP 1:0 (1:0)

Bajina Bašta – Sportski centar „Braća Milutinović“. Gledalaca: 150. Sudija: Željko Jovanović (Bajina Bašta). Strelac: Nikolić u 30. minutu.

SLOGA – Golubović, Andrić, Živković, Tošić, Mijatović, Šerfezi, Nikolić,  Živanović, Matić, F. Filipović, Milosavljević. Igrali su još:  Mitrović, Janković, Jevtić, Lukić, Petković.

FAP – Divac, Tasić, Šalipur, Ranitović, J. Janović, D. Janović, Kovačević,  Mehović, Muratović, Vulević, Nikačević. Igrali su još: Madžarević, Avramović, Slatina, Kolašinac, Stanković, Novaković, Glišević, Masarkić.

Prodor Živanovića

Posle ubedljivih pobda nad Guberom od 7:0 i Jedinstvom Putevima, bilo je 5:1, Sloga je u novoj test utakmici, igranoj 29. februara, savladala FAP iz Priboja sa 1:0. Gol odluke postigao je Nikolić izvanrednim šutem iz slobodnog udarca sa oko 25 metara. Domaćin je još jednom zatresa mrežu Pribojaca. Bilo je to u 19. minutu, ali je gol poništen. Sudija Jovanović procenio je da je golu prethodio faul nad igračem gostiju. U 40. minutu Sloga je opet bila u prilici da promeni rezultat. Andrić je centrirao, ali je Matićev šut iz blizine za malo ostao neprecizan.

I u drugom poluvremnu Sloga je primenila istu taktiku sa čvrstom odbranom i opasnim kontrama. Ipak, do promene rezultata nije došlo.

FAP je jedna ozbiljna ekipa, mnogo kvalitetnija nego u jesenjoj sezoni. U klub su se vratili brojni iskusni igrači koji su igrali i u višim rangovima. Mi smo bili bolji za taj jedan gol. Videlo se da su noge mojim igračima teške jer smo prehodnu sedmicu radili naporno. Mogu da kažem da je ova utakmica, u jednoj od defanzivnih naših varijanti, bila najbolja u pripremnom periodu. Perfektno su momci odigrali i goste ostavili bez gol šanse. U igri se osetio nedostatak Božića i Maksimovića. Njihove zamene pokazale su da mogu da ih uspešno zamene. Od ponedljka radićemo na terenu sa prirodnom travom. Brine nas što je on u lošem stanju – kaže trener Sloge Vladimir Jašić.